Desatoro pre našich najbohatších spoluobčanov

Autor: Bohumil Synek | 25.7.2013 o 12:04 | (upravené 25.7.2013 o 12:16) Karma článku: 8,25 | Prečítané:  1442x

Naši bohatí a hlavne najbohatší spoluobčania to majú v živote ťažké. Nielenže musia platiť vysoké dane, na ulici sa neustále obracať, či ich niekto v tmavých okuliaroch neprenasleduje, a chodiť každý týždeň do železiarstva nakupovať nové vidly na prehadzovanie peňazí. Akoby toho nebolo málo, často sa aj zmietajú v krutých pochybnostiach, či ich právne čisté konanie je v súlade s morálkou panujúcou v Slovenskej republike. Buďme empatickí a pomôžme im týmto desatorom.

 

1. Cesty k majetku sú ako cesty do Ríma, všetky sú rovnocenné. Legálne i nelegálne, morálne i nemorálne. Majetku je jedno, ako si ho získal.

2. V hromadení majetku sa nikdy nezastav. Buď si vedomý, že hromadenie je nikdy nekončiaci proces a len slabé osobnosti si kladú nezmyselnú otázku „Má to ešte zmysel?"

3. Cestu k bohatstvu ber ako športovú disciplnu. Nech je vydláždená čo najväčším počtom lebiek konkurentov.

4. Na ceste za svojím cieľom nehľad na rodinu. Nech Ťa nevyvedie z rovnováhy, keď po dvoch týždňoch prídeš domov a Tvoj malý syn sa Ťa opýta:  „Ujo, a ty si kto?"

5. Nebuď škrob. Nezabudni byť veľkorysý k svojim dlhonohým priateľkám. Ak by si aj zabudol, nič to, priateľky Ti to  rady pripomenú.

6. Včas sa rozhodni, či chceš byť veľkopodnikateľ „krtko" alebo veľkopodnikateľ „hviezda".

7. V prípade krtka funguj nebadane, skryto, najlepšie cez nastrčené firmy, biele kone a daňové raje.

8.  Ak chceš byť hviezda, nechýbaj na žiadnom snobskom večierku. Bol by v tom čert, aby si Ťa po čase nevšimla Erika Judýniová.

9. Prítomosť v smotánke nezabudni využiť na nadviazanie neformálych kontaktov s členmi vlády a poslancami parlamentu. Nikdy nevieš, s pomocou koho dokážeš rozšíriť svoje podnikateľské portfólio. Aby si  nevzbudil podozrenie, aspoň chvíľku „podrkoc" s najznámejším slovenským neurológom.

10. Ak by Ťa niekedy prepadli pochybnosti, či byť bohatý materiálne je to pravé orechové, rýchlo ich zažeň. Duchové bohatsvo nie je dnes moderné, nie je dnes na Slovensku „in".

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?