Stalo sa tento týždeň

Autor: Bohumil Synek | 19.7.2013 o 10:40 | (upravené 19.7.2013 o 10:52) Karma článku: 10,23 | Prečítané:  494x

Získať kvalitnú a originálnu správu, ktorá neprešla všetkými tlačovými agentúrami, dá poriadny kus práce. My Vám s kolektívom investigatívnych novinárov na voľnej nohe takéto správy dnes ponúkame. Za originálnosť správ ručíme.

Čaká nás plná zamestnanosť?

Kováčová, 15. júl, syn. Bomba!!! Takto lakonicky možno komentovať návrh Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR na zníženie nezamestnanosti na Slovensku. Nápad sa zrodil v hlave ministra v rehabilitačnom stredisku v Kováčovej, kde sa doliečuje po autohavárii. Inšpirovala ho televízna relácia Zvierací rekordmani a jej posledný diel s názvom "Kto je najväčší spáč". Pri medveďovi, ktorý sa umiestnil svojím 4-mesačným zimným spánkom na 5. mieste, minister Pichter spozornel, a keď sa na obrazovkách objavila na 2. mieste ryba s názvom Blatník, minister zvýskol od radosti a ako bývalý basketbalista papučou trafil z postele do odpadkového koša. Pre pochopenie treba povedať, že Blatník je ryba žijúca v rovníkovej Afrike, ktorá nedostatok vody rieši tak, že sa zavŕta do bahna a keď bahno aj s rybou vyschne, ryba upadne do kómy. K životu sa preberie až po výdatných zrážkach a kóma, počas ktorej neprijíma žiadnu potravu, môže trvať aj štyri roky. „To je neuveriteľne vzácny tvor ten Blatník," povedal minister na tlačovej besede. „Už len prísť na to, ako to tá blbá ryba robí a zamestnanosť počas celého volebného obdobia máme v suchu." Z kuloárnych informácií sme sa dozvedeli, že minister Pichter si chce dať nápad patentovať v Bruseli.


Pošta bude predávať aj ošípané

Banská Bystrica, 16. júl, sb. Na Slovensku už nič neprekvapí. Po tom, čo Slovenská pošta začala predávať vo svojich pobočkách viečka na poháre od zaváranín, sme sa dozvedeli, že už v nasledujúcom roku bude vo vybraných prevádzkach ponúkať zákazníkom aj ošípané. „Chceme dohnať stratu, ktorú sme vyprodukovali za posledné roky ponukou klasických poštových služieb," zdôvodnil tento krok generálny riaditeľ Slovenskej pošty. Ako sme sa od neho ďalej dozvedeli, ošípané, ktoré zákazníci nekúpia, chcú na pošte vycvičiť za poštových doručovateľov. „Počítame s tým, že prasce budú doručovať za hrsť kukurice," doplnil riaditeľ. Analytici predpokladajú, že Slovenská pošta bude svoje portfólio ponúk neustále rozširovať a spestrovať a vraj nebude dlho trvať, keď na pošte bude visieť aj takýto oznam: Vážení klienti! Nezabudnite! Ponúkame Vám aj doručovanie poštových zásielok.


Chceli sme im poslať blahoprajný telegram

Bratislava, 16. júl, bs. Médiami prebehla správa, že dvaja bankári na Slovensku majú ročný príjem viac ako jeden a pol milóna eur. Podľa reakcií uverejnených v tlači občanov táto správa pobúrila. Skupina pred rokom prepustených šičiek z Oravy pricestovala hromadným stopom do Bratislavy, aby sa z média, ktoré ako prvé prinieslo túto správu, dozvedela mená a presnú adresu bydliska týchto dvoch bankárov. Neúplná informácia manažéra redakcie, že mená bankárov sú Ján a Pavol, šičky nie celkom uspokojila, pretože podľa hovorkyne skupiny Alžebty M. im kolektív šičiek chcel poslať blahoprajný telegram. Pravdivosť týchto slov mierne spochybňuje fakt, že Alžbeta M. pricestovala do Bratislavy ozborojená krompáčom.


Menovaniu generálneho prokurátora predchádzala petícia občanov

Bratrislava 17. júl, ek. Zodpovední občania, ktorí za najvyššiu hodnotu svojho života pokladajú plnú funkčnosť generálnej prokuratúry, s nadšením privítali menovanie Jaromíra Čižmára za generálneho prokurátora. Prezident republiky Ivan Melicharovič po menovaní novinárom ukázal petíciu občanov, ktorú obdržal v minulých dňoch a na základe ktorej Jaromíra Čižmára do funkcie menoval. Stálo v nej: „My, zodpovední občania, ktorí za najvyššiu hodnotu svojho života pokladáme plnú funčnosť generálnej prokuratúry, s našením privítame menovanie Jaromíra Čižmára za generálneho prokurátora. Za zodpovedných občanov dolupodpísaný zodpovedný občan Ivan Melicharovič."

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?